Monday Night Ladies

Team standings

    1st part    2nd part    3rd part

    W-L    W    Pl    W    Pl    W    Pl

It Takes Two    9-3    22    1    14    5    9    1

Sunkissed Floral    8-4    18    4    14    6    8    2

Pizza Hut    8-4    11    7    18    4    8    3

Jolly Ranchers    8-4    18    3    20    2    8    4

Alley Oops    6-6    13    6    14    7    6    5

Mudville Chics    5-7    15    5    19    3    5    6

R&R Body Shop    3-9    19    2    26    1    3    7

Top scores — Scratch series, It Takes Two, 2,550; Mudville Chics, 2,183; scratch game, Sunkissed Floral, 919; R&R Body Shop, 774; handicap series, Pizza Hut, 3,383; Alley Oops, 3,122; handicap game, Jolly Ranchers, 1,133.

Individual results — Scratch series, Roxanna Henson, 659; Tammy Becker, 564; Sondra Fletcher, 531; scratch game, Jackie Cook, 222; Shelly Martin, 208; Pat Jones, 192; Sherry Hiebert, 192; handicap series, Debbie Cook, 752; Linda Panter, 709; Rebecca Harwood, 686; handicap game, Bobbi Jones, 266; Barbara Cook, 260; Jamie Panter, 248.

Industrial

Team standings

    1st part    2nd part    3rd part

    W-L    W    Pl    W    Pl    W    Pl

Playland Lanes    10-2    16    5    15    7    10    1

Wayne’s Isle    9-3    15    6    18    4    9    2

Stables    8-4    28    1    18    3    8    3

A1 Wrecker    7-5    20    2    17    6    7    4

Buffalo Run    7-5    15    7    19    2    7    5

Ramblers    6-6    16    3    18    5    6    6

R&R Body Shop    1-11    16    4    22    1    1    7

Top scores — Scratch series, Stables, 3,143; Buffalo Run, 2,858; scratch game, A1 Wrecker, 1,067; R&R Body Shop, 950; handicap series, Playland Lanes, 3,400; Ramblers, 3,175; handicap game, Wayne’s Isle, 1,151.

Individual results — Scratch series, Terry Woods, 771; Randy Harp, 675; Gary Johnston, 647; scratch game, Tyler Becker, 279; Robby Blair, 258; Dale Easter, 244; handicap series, Ron Chambers, 737; Rob Rhodes, 736; Fred Cobbs, 718; handicap game, Todd Fletcher, 283; Tommy Campbell, 267; Tom Schaub, 262; Charlie Gibson, 262.

Ragtime

Team standings

    1st part    2nd part

    W-L    W    Pl    W    Pl

Jerry’s Roofing    2-2    32    3    2    1

Team 3    2-2    50.5    1    2    2

Team 2    1-3    44.5    2    1    3

Tom scores — Scratch series, Team 3, 1,613; scratch game, Team 2, 493; handicap series, Jerry’s Roofing, 1,867.

Individual results — Scratch series, Chris Dunaway, 578; Jerry Chandler, 492; scratch game, Tommy Campbell, 215; Greg Smith, 184; handicap series, Bill Ballenger, 676; Charles Gibson, 589; handicap game, Dwayne Gibson, 250.

Tuesday Fivesome

Team standings

    1st part    2nd part    3rd part

    W-L    W    Pl    W    Pl    W    Pl

Playland Lanes    13-3    13.5    6    26    1    13    1

Choppers    11-5    16    4    17    4    11    2

Brat Pack    10-6    23    1    18    2    10    3

Charlie’s Chicken    9-7    13    7    14    5    9    4

Coke    7-9    21.5    2    10    8    7    5

The 5 Bs    6-10    8    8    11    7    6    6

Step Up Pro Shop    5-11    17    3    18    3    5    7

Pin Belles    3-13    16    5    14    6    3    8

Top scores — Scratch series, Charlie’s Chicken, 2,779; Playland Lanes, 2,736; scratch game, Brat Pack, 1,017; Step Up Pro Shop, 928; handicap series, Coke, 2,259; The 5 Bs, 3,220; handicap game, Choppers, 1,200; Pin Belles, 1,101.

Individual men — Scratch series, Dallas Winton, 714; Ron Chambers, 617; Rex Delamatter, 615; scratch game, Mike Winton, 268; Chris Mabury, 245; Perry Thomas, 223; handicap series, Tommy Campbell, 722; Lyndon Cook, 722; Richard Brashers, 694; handicap game, Eldon Johnston, 272; Tony Petree, 267; Bud Baker, 252.

Individual women — Scratch series, Jackie Cook, 661; Marge Wood, 538; Becky Brandon, 426; scratch game, Caroline Rollans, 204; Vicki McGinty, 191; Brenda Jolley, 159; handicap series, Linda Romine, 714; Lisa Yates, 691; Connie Payton, 635; handicap game, TreLinda Neeley, 254; Judy Abel, 233; Glenna Gamboa, 221.

Wednesday Night Mixed

Team standings

    1st part    2nd part    3rd part

    W-L    W    Pl    W    Pl    W    Pl

Outcasts    10-2    21    2    19    3    10    1

Charlotte’s Web    9-3    11    7    12    6    9    2

Easy Money    8-4    17    3    26    1    8    3

Boomer Sooners    7-5    15    6    16    5    7    4

Young Guns    6-6    17    4    20    2    6    5

Nite Owls    6-6    16    5    18    4    6    6

Kool Kats    1-11    22    1    11    7    1    7

Straight Pins    0-12    9    8    6    8    0    8

Top scores — Scratch series, Outcasts, 2,711; Straight Pins, 2,559; scratch game, Boomer Sooners, 968; Nite Owls, 815; handicap series, Charlotte’s Web, 3,447; Kool Kats, 3,136; handicap game, Easy Money, 1,126; Young Guns, 1,074.

Individual men — Scratch series, Jim Chesser, 720; Moe McGinty, 629; Sherm Fisher, 573; scratch game, Richard Enyart, 279; Darrell Harp, 244; Lyndon Cook, 216; handicap series, Samuel Hale, 763; Ron Lamb, 698; Bobby Scobee, 666; handicap game, Kelly Witten, 297; Rusty Witten, 252; Leroy Dukes, 249.

Individual women — Marlys Prentice, 537; Vicki McGinty, 533; Lynette Shirey, 527; scratch game, Tina Chambers, 206; Phyllis Vowels, 201; Cindy Brown, 157; handicap series, Charlotte Wade, 723; Carol Calcagno, 658; Sally Kile, 628; handicap game, Tina Witten, 270; Mary Walker, 236; Becky Brandon, 221.

Senior

Team standings — Strangers, 51-21; Lucky Strikes, 49.5-22.5; Hoo Doos, 42-30; Strike Force, 31-41; Fun Rollers, 30.5-41.5.

Top scores — Scratch series, Strangers, 1,763; Lucky Strikes, 1,635; scratch game, Strike Force, 660; handicap series, Fun Rollers, 2,354; handicap game, Hoo Doos, 824.

Individual men — Scratch series, Perry Thomas, 512; Leroy Dukes, 504; Norman Martin, 504; scratch game, Marty Dembinski, 198; Bob White, 177; Ralph King, 171; handicap series, Bud Baker, 681; Dick Diehl, 607; Ted Wynn, 560; handicap game, Richard Brashers, 241; Shirl White, 241.

Individual women — Scratch series, Jeanette Crowell, 409; scratch game, Carol Calcagno, 145; handicap series, Eloise Wigton, 594.

Thursday Night Mixed

Team standings

    1st part    2nd part    3rd part

    W-L    W    Pl    W    Pl    W    Pl

Team 5    4-0    10    6    19    3    4    1

LGBJ    4-0    22    1    16    4    4    2

Spirit Fence    3.5-0.5    14    5    19.5    2    3.5    3

Team 2    0.5-3.5    19    2    15.5    5    .5    4

Step Up Pro Shop    0-4    17    3    21    1    0    5

Top scores — Scratch series, Team 5, 2,014; Team 2, 1,848; scratch game, LGBJ, 704; Whatever, 594; handicap series, Step Up Pro Shop, 2,653; handicap game, Spirit Fence, 925.

Individual men — Scratch series, Darrell Harp, 674; Brad Satterwhite, 561; Dick Diehl, 505; scratch game, Ron Chambers, 255; Rex Delamatter, 255; Steve Webber, 179; handicap series, Bob Gelso, 790; Mel Snowder, 703; Ken Waldron, 642; handicap game, Dan Mayfield, 272; Lee Potter, 250.

Individual women — Scratch series, Caroline Rollins, 504; Gloria Potter, 399; Dot Snowder, 379; scratch game, Mary Walker, 193; Dottie Waldron, 140; handicap series, Linda Romine, 695; Jennifer Delamatter, 642; handicap game, Joyce Gelso, 244; Amy Schacht, 220.

FAB

Team standings

    1st part    2nd part    3rd part

    W-L    W    Pl    W    Pl    W    Pl

Team 6    8-0    23.5    2    13    4    8    1

Team 6    6-2    24    1    23    1    6    2

Team 1    6-2    19.5    3    10    6    6    3

Team 2    4-4    5.5    8    5    8    4    4

Team 3    1-7    9    6    12    5    1    5

Team 8    0-8    14    5    17    2    0    6

Team 7    0-8    7.5    7    15    3    0    7

Team 9    0-8    0    0    4    9    0    8   

Top scores — Scratch series, Team 6, 490; scratch game, Team 3, 156; handicap series, Team 1, 562; handicap game, Team 5, 199.

Individual women — Scratch series, Carol Calcagno, 490; scratch game,, Katy Vincent, 156; handicap series, Mary Walker, 562; handicap game, Frances Simmons, 199.

Bantam-Prep

Team standings

    1st part    2nd part

    W-L    W    Pl    W    Pl

Team 5    3-0    24.5    2    3    1

Wildcats    3-0    14    4    3    2

Eagles    3-0    28    1    3    3

Team 1    0-3    12    5    0    4

Black Hawks    0-3    23.5    3    0    5

Top scores — Scratch series, Team 5, 466; Black Hawks, 226; scratch game, Eagles, 222; handicap series, Wildcats, 1,159; handicap game, Team 1, 574.

Individual boys — Scratch series, Ryan Amiott, 249; Hunter Roberts, 111; scratch game, Harold Hale, 92; Nate Morton, 34; handicap series, John Hale, 414; handicap game, Grant McGinty, 199.

Individual girls — Scratch series, Daisy Roberts, 162; scratch game, Sierra Harwood, 90; handicap series, Ashlley Blile, 413.

Bumper

Team standings

    1st part    2nd part

    W-L    W    Pl    W    Pl

Team 2    3-0    19    2    3    1

Team 1    0-3    31    1    0    2

Top scores — Scratch series, Team 1, 380; scratch game, Team 2, 188.

Individual girls — Scratch series, Crystal Sexton, 187; scratch game, Kelly Allen, 84; handicap series, Abbie Wilburn, 171.

Junior-Major-Senior

Team standings

    1st part    2nd part

    W-L    W    Pl    W    Pl

The Spartans    4-0    25    3    4    1

Team 4    3-1    26    2    3    2

Sam’s Team    3-1    21    5    3    3

Avengers    1-3    29    1    1    4

Brajokia    1-3    19    6    1    5

Team No. 6    0-4    23    4    0    6

Top scores — Scratch series, The Spartans, 1,362; Avengers, 1,130; scratch game, Team No. 6, 458; Sam’s Team, 316; handicap series, Team 4, 1,845; handicap game, Brajokia, 656.

Individual boys — Scratch series, Tanner Norwood, 525; Nick Mabury, 454; Brandon Mabury, 333; scratch game, Brady Huffman, 200; Trace Craghead, 164; Aaron Blile, 109; handicap series, Tim Baker, 717; Derick Yokely, 649; handicap game, Daniel Coffman, 249; Sam Hale Jr., 210.

Individual girls — Scratch series, Shaylee Smith, 400; scratch game, Kateyjo Amiott, 119.