Girls

Team standings Hennessey, 209.25; Tulsa Lincoln Christian, 98.50; Wyandotte, 71; Hominy, 70; Foyil, 26; Pocola, 24; Gore, 23; Oktaha, 20; Warner, 19; Hulbert, 18; Sallisaw Central, 16; Fairland, 15; Commerce, 14; Quapaw, 10; Ketchum, 8; Woodland, 6; Afton, 3.25.

Individual results

(Winners and local placers)

Discus 1, Smith, Gore, 114-1; 3, Duggan, Qua, 94-10; 4, Be. Gebhart, Fair, 93-0.

Shot put 1, Smith, Gore, 33-6 1/4.

High jump 1, Taylor, Hul, 5-4; 2, Oleman, Wy, 5-0; 3 (tie), Dry, Af, 4-6; 4 (tie), Stevenson, Comm, 4-6.

Long jump 1, Richison, Poc, 14-9 1/4; 2, A. Staggs, Wy, 14-7; 5, J. Staggs, Wy, 13-7 3/4; 6, Enyart, Wy, 13-2; 7, Oakley, Fair, 12-6.

Pole vault 1, Shimanek, Henn, 10-7.

100 1, Patterson, LC, 12.58.

200 1, Patterson, LC, 26.71; 5, Herrera, Comm, 28.91.

400 1, Lyons, Wy, 1:01.40; 6, Oakley, Fair, 1:97,84; 8, Grimes, Af, 1:10.40; 15, Mowery, Fair, 1:17.91.

800 1, Quimby, Henn, 2:26.07.

1,600 1, Quimby, Henn, 5:30.40.

3,200 1, Quimby, Henn, 13:16.92; 5, Roberts, Fair, 14:45.95; 6, Br. Gebhart, Fair, 15:11.36.

100 hurdles 1, Hau, Henn, 16.64; 3, F. Stone, Wy, 17.46; 5, Prado, Comm, 17.70.

300 hurdles 1, Hau, Henn, 50.46; 3, Prado, Comm, 51.93; 6, Hutchinson, Fair, 53.58; 7, Stevenson, Comm, 53.91; 8, Damann, Comm, 54.01; 14, Weir, Fair, 1:00.94; 16, Caudill, Fair, 1:07.07.

4x100 relay 1, Hennessey, 51.88; 4, Wyandotte, 53.61; 5, Commerce, 54.90; 7, Fairland, 58.90.

4x200 relay 1, Hennessey, 1:49.90; 3, Wyandotte, 1:56.83; 5, Fairland, 2:04.65.

4x400 relay 1, Hennessey, 4:11.93; 3, Wyandotte, 4:35.89; 7, Fairland, 5:13.

4x800 relay 1, Hennessey, 10:17.31; 5, Wyandotte, 12:10.47; 6, Fairtland, 12:39.49.

Boys

Team standings Tulsa Lincoln Christian, 96; Hennessey, 93; Woodland, 79; Afton, 76; Hominy, 57; Quapaw, 50; Wyandotte, 36; Commerce, 31; Fairland, 29; Warner, 12; Gore, 7; Porum, 4; Ketchum, 2; Hulbert, 2; Porter, 1.

Individual results

(Winners and local placers)

Shot put 1, Free, Af, 48-7; 6, Greninger, Qua, 38-5 3/4.

Discus 1, Lewandowski, LC, 119-8; 6, Greninger, Qua, 106-6.

Long jump 1, Barnes, Comm, 18-9 3/4; 2, Merriman, Wy, 18-8; 5, Wade, Comm, 18-3 1/2; 6, Walton, Wy, 17-8.

High jump 1, Drosche, Fair, 6-0; 3, Walton, Wy, 5-6.

Pole vault 1, Kennedy, Wood, 11-6.

100 1, Korb, Af, 10.95; 2, Nowlin, Qua, 11.29; 3, Turley, Af, 11.31; 7, Wade, Comm, 11.75.

200 1, Korb, Af, 23.14; 2, Nowlin, Qua, 23.76; 4, Barnes, Comm, 24.10; 5, Fuser, Af, 24.30; 6, Riggs, Comm, 24.32.

400 1, Aguirre, Henn, 52.77; 4, S. Anderson, Fair, 54.99; 5, Walton, Wy, 55.69; 6, Smith, Fair, 56.62; 7, Jacobberger, Wy, 57.19; 8, Manning, Comm, 58.03; 9, Merriman, Wy, 58.11; 15, Wood, Fair, 1:00.69; 17, Shepard, Af, 1:00.92; 19, Mustain, Af, 1:01.34; 21, Vance, Qua, 1:01.89; 22, Martinez, Comm, 1:02.42.

800 1, Zelnicek, Henn, 2:03.31; 2, S. Anderson, Fair, 2:07.39; 4, Logan, Wy, 2:12.71.

1,600 1, Hime, Wood, 4:47.07; 3, Markes, Af, 4:57.26.

3,200 1, Hime, Wood, 10:22.65; 3, G. Anderson, Fair, 12:20.92; 7, Munson, Wy, 13:54.10.

110 hurdles 1, Pease, Wood, 15.71; 2, Nowlin, Qua, 16.14; 3, Patterson, Qua, 16.59; 6, Walton, Wy, 19.51.

300 hurdles 1, Nowlin, Qua, 42.59; 2, Patterson, Qua, 43.31; 5, Barnes, Comm, 45.14; 11, Walton, Wy, 49.61.

4x100 relay 1, Afton, 45.56; 3, Commerce, 46.20.

4x400 relay 1, Lincoln Christian, 3:36.51; 5, Afton, 3:50.44; 6, Wyandotte, 3:52.45.

4x800 relay 1, Lincoln Christian, 8:50.69; 3, Wyandotte, 9:20.70; 4, Afton, 9:40.30.